Beton kesme, özellikle inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan, her hangi bir neden ile daha önceden yapılmış beton duvar ve döşemelerin uygun metotlar ile kesilmesi anlamına gelir.

Genellikle beton kesme ihtiyacının oluşmasının sebebi, beton dökümü sırasında boş kalması gereken alanlar için kalıp oluşturmaktansa, beton döküm işleminin tam kalıp halinde gerçekleştirilip sonrasında gerekli kesim işlemlerinin yapılması daha kolay olmaktadır.

Bazı durumlarda ise, statik projede öncesinde yer almayan kapı, pencere, havalandırma, makine-teçhizat boşlukları, asansör boşlukları gibi alanların, yapının inşasının ardından ihtiyaç yada zorunluluk olarak ortaya çıkması ve betonun kesilerek bu alanların açılması gerekmektedir.

Her türlü beton kesme işleminde, beton üzerinden kesimi yapılacak alanın, kesimin ardından binanın yapı bütünlüğünü tehlikeye atmayacak alanlarda belirlenmesi ya da inşaat sonrasında kesim planlanıyor ise statik projelerde ve imalatta taşıyıcı elemanların buna uygun şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.

Yapıya ait taşıyıcı beton duvar yada döşemelerin bilinçsiz olarak kesilmesi yapı bütünlüğünü tehlikeye atacak ve yatırımlarınızın boşa gitmesine sebep olacaktır. Beton kesme işlemlerinde kesilecek alanın önceden mühendisler ya da teknik ekip tarafından belirlenmesi gerekmektedir.

Beton kesme yönteminin belirlenebilmesi ve uygun ekipman ve ekip sağlanabilmesi için beton özellikleri, kesilecek alan ve sevk makinelerine ihtiyaç duyulup duyulmayacağı saptanmalıdır.

Beton kesme işlemleri ekip gerektiren komplike işlemler olduğundan, profesyonel bir firma ile çalışılması sağlıklı sonuçlar oluşturacaktır. Pek çok farklı beton kesme yöntemi bulunmaktadır. Kesimi yapılacak alana en uygun beton kesme yönteminin belirlenmesi, hem kesme işleminin en kısa sürede düzgün bir şekilde tamamlanmasını ve hizmet maliyetlerinin optimum seviyeye çekilmesini sağlar. Yanlış yöntem ile kesim yapılması, yapı bütünlüğüne zarar verebileceği gibi, çalışma esnasında çalışmayı gerçekleştiren kişilere de zarar verebilmektedir.

Beton kesiminin en düzgün şekilde yapılması esastır. Düzgün şekilde beton kesimi, belirlenmiş kesim alanının dışına çıkmadan, yapıya hasar vermeden ve en kısa sürede gerekli işlemlerin yapılması anlamına gelir. Özellikle yapı hasarlarının geri dönüşü bulunmamaktadır. İstanbul Kökenli Karot Beton Kesme Firmamız Çelik Karot Beton Kesim beton konusunda uzman ekibi ve kaliteli ekipmanı ile kurumsal beton kesimi taleplerinize en uygun ve hızlı çözümleri üretebilmektedir.